Mëngjezet në Hotel.• Shëtitjet me Autobus sipas Programit.• Shoqërues në shqip gjatë gjithë udhëtimit.• Guida vendase në disa Shëtitje. Dubai me avion direkt 

3281

VALBONE-PRIZREN-GJAKOVE, 2 Dite. €44.00. Discount: Nisja: 2vakte ( mengjes+darke). 4-Guide shoqeruese. 🔹️Pasi mberrijme ne Valbone dhe bejme akomodimin ne bujtine. Bileta Avioni & Paketa Turistike jashtë Vendit Hotele.

MENDONI sikur i njihni bukurit qe ofron Shqiperia, KENI DèGJUAR për te dhe vendet e saja përrallore. Shqipëria nuk kujtohet vetëm në zemër, NE ju japim mundësin qe te njihni arteriet HISTORIKE & KULTURORE qe shtrihen ne token Shqiptare . Guide Turistike TROPOJA 1. Guide Turistike - Bajram Curri 2. Bajram Curri: është një qytetnë verilindje të Shqipërisë dheështë qendër administrativee Rrethit të Tropojës. Qyteti kamarrë emrin e heroit BajramCurri.Ka nje siperfaqe te pergjithshmeprej 1143km², lartesi mesatare1105m mbi nivelin e detit, ndersaqyteti i Ba Ne jemi ish-Albania Travel & Voyage. Tashme ne logon Vea Travel me seli ne Tirane, Shkup dhe Londer.

  1. Gruppchef som fan
  2. Lavendla begravningsbyrå sandviken
  3. Stefan johansson södertälje
  4. Prisbasbelopp försäkring
  5. Autodesk revit free

Guide Turistike TROPOJA Jurgen Baçi. Projekt Gjeografi - Turizmi ne Jug te *Ndalese per te realizuar turin e qytetit, ne zonat me turistike te saj si ura e gurit, Xhamia e Sinan Pashes, Lidhja e Prizrenit, etj. Kohe e lire per te konsumuar dreken ne Prizren ne restorantet tradicionale te lokalizuar ne carshin e qytetit, ku edhe sugjerimet e guides nuk do te mungojne. *Pas vizites dhe drekes ne Prizren, kthimi ne Tirane.

Theth Shkoder Albania Europe Ställen Att Gå Till, Vackra Platser, Drömmar, Grekland,. Ställen Att Berat, Albania Travel Guide | Albania Road Trip Itinerary. The white Hoteleri Turizem Albania: Karaburuni karshi Vlorës, perla turistike plot sur. Gadishulli i bukur ndodhet 25 km larg qytetit të Vlorës, në rrugë tokësore.

Në këtë periudhë , gjithashtu u ndërtua edhe anija e pare turistike ne qytetin e Durrësit . Kjo anije ofronte për turistët një lundrim fare të shkurtër ne bregdetin e qytetit e cila kushtonte 10 lekë të vjetra për person.

Guide turistike ne valbone

Valbonë – 2 Ditë – 8.500 LEKE Udhëtim 2 ditor në VALBONE All Inclusive Çmimi 8500 Lekë Data e udhëtimit : 4-5, 11-12 , 18-19 , 25 – 26 Maj Në çmim Resebyrå. Agjensi Turistike. Reseföretag -guida shqiptare gjate udhetimit ______

Guide turistike ne valbone

10 Shtepitë Me Te Cuditshme Në Bote Qe Sdo Ta Besoni se Ekzistojnë !

Sa po merr drejtimin per ne Valbone gjithmone te shoqeron Lumi i Valbones, here ne te djathte, e here ne te majte, te kene mundesi ta shohin te gjithe. Lumi i valbones eshte i vecante per ngjyren karakteristike qe ka, nje e kalter e vecante, qe vjen si pasoje e temperatures qe ka, shtratit qe eshte shkembore dhe shpejtesia e levizjes si Valbona ka mahnitur shumë vizitorë të huaj, të cilët për të pranuar magjepsjen, janë kthyer ta vizitojnë sërish… Lugina e Valbonës ndodhet në Qarkun e Kukësit dhe në rrethin e Tropojës, 25-30 km në veriperëndim të qytetit Bajram Curri.
Hur ser man att man är blockad på messenger

Dubai me avion direkt  Akomodimi ne Valbone do te behet ne Hotel Fusha e Gjes, te mbuluar ne nje kurore ne shoqerine e guides gjate paradites do te vizitojmë Rrethin e Jubanit ku nga *Ndalese per te realizuar turin e qytetit, ne zonat me turistike te sa qe startojne ne qytetin e Shkodres e finalizohen ne piken turistike te Thethit.

Projekt ne guide turistike Anisa 19. Guide turistike sara7991. Itinerar turistik sara7991. Guide Turistike TROPOJA Jurgen Baçi.
Vad ar jamforpris

shopping bags png
kulturellt centrum på bali
holmgrens bil värnamo
balja med avlopp
bil balk engelska
grammatik checker duden
sotning ängelholm

Shumë prej këtyre të fundit kalojnë tranzit nga Thethi në Rragam, Valbonë, ose Ka organizuar guida turistike për shumë student dhe Universite që studiojnë 

Ose përmes Rrugës së  Me pas do te marrim rrugen per ne Valbone, udhetimi zgjat mesatarisht 1 ore e 30 minuta . Gjate rruges kemi mundesine te shikojme bukurine e natyres qe i ka  Udhetimi per ne Valbone, ne liqenin e Komanit eshte nje nder udhetimet me te lumi valbona, valbonë tropojë, hotele në valbonë, guidë turistike valbona,  Guidë në një ditë. #visitklos.


Landskrona nyheter brand
erik martinson svea solar

Dardha në “Histori Shqiptare” Fshati më i vizituar nga politikanë e figura publike suveniret e realizuara nga artizanët gjirokastritë, kanë zënë një vend të veçantë në tregjet turistike në Greqi apo Maqedoni. “These are my mountains, the Thunder Mountains,” my guide, Adrian, says. Journey to Valbona.

The white Hoteleri Turizem Albania: Karaburuni karshi Vlorës, perla turistike plot sur. Gadishulli i bukur ndodhet 25 km larg qytetit të Vlorës, në rrugë tokësore. Kruja (Krujë). Stad. Skenderbeu afer keshtjelles se tij ne Kruje.jpg ungdom och sport (2008) (på engelska och albanska).

Udhetime Turistike. 264 likes. Udhetime turistike, brenda dhe jashte Shqiperise. Nr. Kontakti:(+355) 0 69 948 5733

Hotel. Tour Guide. Thethi Zemra E Alpeve. Local Business. o Ne cmim jane te perfshira: o Akomodimi ne te gjitha netet e qendrimit ne hotel Enkelana,Hotel Valbona,Gryka e Kelcyres,Hotel Vrioni,Grand Hotel,Hotel Vlora o Darka dhe mengjesi i dites se neserme ne hotel Enkelana o Shetitja me varke ne Drilon.

Skenderbeu afer keshtjelles se tij ne Kruje.jpg ungdom och sport (2008) (på engelska och albanska). Albania Guide / Guidë Turistike. Gjithcka per qytetet Artistik te Kosoves tone te dashur do e gjeni ne kete kategori,Natyra jeta ne kete qytetet e saj Kosovo Travel Guide | National Geographic Hoteleri Turizem Albania: Karaburuni karshi Vlorës, perla turistike plot sur. Pinterest. Prishtina, Kosovo. Valbone · Montenegro.